Βουτιά στον κόσμο του βιβλίου

Βουτιά στον κόσμο του βιβλίου και γίναμε στην τάξη συγγραφείς, εικονογράφοι, βιβλιοδέτες…

Γράψαμε τα κείμενα , κάναμε την εικονογράφηση, επιμεληθήκαμε εξώφυλλα, οπισθόφυλλα, εσώφυλλα, δέσαμε τις σελίδες μας και έτοιμες οι 22 μικρές εικονογραφημένες ιστορίες μας.

Έχουν εκδοτικό οίκο, το βιογραφικό μας, την προσωπική μας αφιέρωση και το δακτυλικό τους αποτύπωμα, τον μοναδικό 13ψήφιο αριθμό ISBN.

Μια δράση που υλοποιήθηκε με βάση το πρόγραμμα ” Βουτιά στον κόσμο του βιβλίου” του Ιδρύματος Λαμπράκη, το οποίο έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές της Ε΄τάξης του σχολείου μας να γνωρίσουν τη διαδρομή ενός βιβλίου μέχρι να φτάσει στα χέρια τους και να δουν το παιδικό λογοτεχνικό βιβλίο με διαφορετική ματιά!