Βρίσκεστε εδώ: Home ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΔΡΑΣΕΙΣΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑΔιαχείριση απορριμμάτων-Ανακύκλωση

Διαχείριση απορριμμάτων -Ανακύκλωση

stekti"ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ -ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ"  ήταν το θέμα που ασχολήθηκαν τη σχολική χρονιά 2012-2013 οι μαθητές της Στ΄τάξης Κουτσελιού με τον δάσκαλό τους κ. Αθανάσιο Αντώνη.

Σκοπός του προγράμματος ήταν   να φέρει τους μαθητές σε επαφή με ένα από τα σημαντικότερα προβλήματα της εποχής, τη διαχείριση απορριμμάτων και να αναδείξει τη σημασία της ανακύκλωσης.

Πολλές είναι οι δράσεις που πραγματοποίησαν στα πλαίσια του προγράμματος εντός κι εκτός τάξης.

Δείτε μερικές απ΄αυτές όπως τις παρουσίασαν στο blog της τάξης τους: ΣΤ' ΤΑΞΗ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ

Δείτε επίσης στους παρακάτω συνδέσμους τα στάδια  του προγράμματος όπως το παρουσίασαν σε γονείς και μαθητές κατά τη λήξη του σχολικού έτους.

1. Θεωρητικό μέρος

2. Απ΄τη θεωρία στην πράξη