Έναρξη σχολικής χρονιάς

Πραγματοποιήθηκε σήμερα, 12/9/2022, ο καθιερωμένος αγιασμός της νέας σχολικής χρονιάς στον χώρο του σχολείου μας με τη συμμετοχή όλων των μαθητών καθώς και των γονιών τους. Μετά από δύο χρόνια, η επιστροφή των μαθητών στα θρανία έγινε χωρίς την υποχρεωτική χρήση προστατευτικής μάσκας και η έναρξη της νέας εκπαιδευτικής χρονιάς είχε σίγουρα αέρα χαράς και αισιοδοξίας.

Ξεχωριστή στιγμή της ημέρας η ώρα που μίλησε στα παιδιά για τις χαρές του αθλητισμού ένα δικό μας παιδί, πρώην μαθητής του σχολείου μας, με μετάλλια σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα Στίβου και συμμετοχή σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Στη συνέχεια οι εκπαιδευτικοί των τάξεων υποδέχθηκαν τους μικρούς μαθητές στις αίθουσες , ο διευθυντής του σχολείου είχε μια πρώτη ενημέρωση – συζήτηση με τους γονείς και ο Σύλλογος γονέων καλωσόρισε τα πρωτάκια μας μοιράζοντάς τους μικροδωράκια.

Μια καλή αρχή έγινε. Ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική συνέχεια με υγεία σε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας!