Going to School !

Frere Pierre Edouard – Going to School (1878)

Μια νέα σχολική χρονιά ξεκινάει τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και το σχολείο μας είναι έτοιμο να καλοδεχθεί παλιούς και νέους μαθητές.

Ο καθιερωμένος αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στις 9 :00 π.μ. και στη συνέχεια οι μαθητές θα μεταβούν στις αίθουσες όπου θα έχουν μια πρώτη συνάντηση με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τμημάτων, θα παραλάβουν τα βιβλία και στις 10:00 π.μ. περίπου θα αποχωρήσουν συνοδεία γονέων και κηδεμόνων.

Επιθυμία όλων μας να είναι μια ήρεμη και δημιουργική σχολική χρονιά που θα μας επιτρέπει να βάζουμε στόχους και να τους πραγματοποιούμε και με καλή διάθεση να ξεπερνάμε κάθε δυσκολία!

Υγεία και χαρά σε όλους τους μαθητές, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς της σχολικής κοινότητας!!!