Βρίσκεστε εδώ: Home ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΔΡΑΣΕΙΣΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ

Χωροταξική κατανομή σχολικών περιφερειών

ΧΩΡΟΤΑΞΙΚΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΩΝ

Μαζεύοντας τα βότανα ...

Περιβαλλοντικό πρόγραμμα που υλοποιήθηκε από τις ΣΤ1, ΣΤ2 και Ε1 τάξεις του Δημοτικού Σχολείου Κουτσελιού Ιωαννίνων.

Υπεύθυνοι εκπ/κοί: Φώτη Γεωργία , Παππάς Κων/νος , Αντώνης Αθανάσιος
Σχολικό έτος: 2016-17

Ακολουθεί η παρουσίαση του προγράμματος:

-1-638

Χαιρετισμός διευθυντή

Αγαπητοί επισκέπτες

Σας καλωσορίζουμε στον διαδικτυακό τόπο του Δ.Σ. Κουτσελιού Ιωαννίνων.
Στην ιστοσελίδα μας  μπορείτε να ενημερωθείτε για τη συνολική λειτουργία -δομή της σχολικής μονάδας . Εδώ θα προβάλλονται τα νέα μας, οι δραστηριότητες του σχολείου μας, οι καλές πρακτικές που εφαρμόζονται ,  εκπαιδευτικό υλικό , ενδιαφέροντες σύνδεσμοι κ.ά.
Φιλοδοξούμε ο ιστοχώρος μας να γίνει ένα μέσο έκφρασης, δημιουργικότητας και επικοινωνίας.
Σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση!
                                                                                                                           Ο Δ/ντής του σχολείου
                                                                                                                           Χριστογιάννης Άγγελος

Η λίμνη Παμβώτιδα

Οι μαθητές της  Ε΄τάξης του σχολείου μας υλοποίησαν κατά το σχολικό έτος 2014-2015 περιβαλλοντικό πρόγραμμα με τίτλο "Παμβώτιδα-το στολίδι των Ιωαννίνων".
 Μικρή συμμετοχή στην υλοποίηση του προγράμματος είχαν και οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης.
Η πορεία του προγράμματος  καθώς και το υλικό που συγκεντρώθηκε παρουσιάζονται σ' ένα καινούριο ιστολόγιο, που δημιουργήθηκε γι΄αυτόν τον σκοπό.
Περιηγηθείτε στις σελίδες του και θα μάθετε πολλά για τη λίμνη της καρδιάς μας, τη λίμνη των Ιωαννίνων.

Νερό: Το Α και το Ω της ζωής

ΝΕΡΟ «Το Α & το Ω της ζωής» ήταν το σχέδιο εργασίας που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της Περιβαλλοντικής Αγωγής για το σχολικό έτος 2013-2014 από τους μαθητές της Δ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Κουτσελιού και τον δάσκαλό του, κ. Θανάση Αντώνη. Δείτε παρακάτω τον τρόπο που εργάστηκαν και τα στάδια που ακολούθησαν.

Σελίδα 1 από 5