Βρίσκεστε εδώ: Home ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ-ΔΡΑΣΕΙΣΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑ

Η λίμνη Παμβώτιδα

Οι μαθητές της  Ε΄τάξης του σχολείου μας υλοποίησαν κατά το σχολικό έτος 2014-2015 περιβαλλοντικό πρόγραμμα με τίτλο "Παμβώτιδα-το στολίδι των Ιωαννίνων".
 Μικρή συμμετοχή στην υλοποίηση του προγράμματος είχαν και οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης.
Η πορεία του προγράμματος  καθώς και το υλικό που συγκεντρώθηκε παρουσιάζονται σ' ένα καινούριο ιστολόγιο, που δημιουργήθηκε γι΄αυτόν τον σκοπό.
Περιηγηθείτε στις σελίδες του και θα μάθετε πολλά για τη λίμνη της καρδιάς μας, τη λίμνη των Ιωαννίνων.

Χαιρετισμός διευθυντή

Αγαπητοί επισκέπτες

Σας καλωσορίζουμε στον διαδικτυακό τόπο του Δ.Σ. Κουτσελιού Ιωαννίνων.
Στην ιστοσελίδα μας  μπορείτε να ενημερωθείτε για τη συνολική λειτουργία -δομή της σχολικής μονάδας . Εδώ θα προβάλλονται τα νέα μας, οι δραστηριότητες του σχολείου μας, οι καλές πρακτικές που εφαρμόζονται ,  εκπαιδευτικό υλικό , ενδιαφέροντες σύνδεσμοι κ.ά.
Φιλοδοξούμε ο ιστοχώρος μας να γίνει ένα μέσο έκφρασης, δημιουργικότητας και επικοινωνίας.
Σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση!
                                                                                                                           Ο Δ/ντής του σχολείου
                                                                                                                           Χριστογιάννης Άγγελος

Η εφημερίδα της Έκτης , τεύχος 5ο

Μόλις κυκλοφόρησε το 5ο τεύχος της εφημερίδας των μαθητών της ΣΤ΄τάξης. Σ΄αυτό θα βρείτε κείμενα σχετικά με την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου, ανοιξιάτικα θέματα, συνταγές κ. ά.

Τεύχος Μαρτίου

Νερό: Το Α και το Ω της ζωής

ΝΕΡΟ «Το Α & το Ω της ζωής» ήταν το σχέδιο εργασίας που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της Περιβαλλοντικής Αγωγής για το σχολικό έτος 2013-2014 από τους μαθητές της Δ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Κουτσελιού και τον δάσκαλό του, κ. Θανάση Αντώνη. Δείτε παρακάτω τον τρόπο που εργάστηκαν και τα στάδια που ακολούθησαν.

Η εφημερίδα της Έκτης , τεύχος 4ο

Με αποκριάτικα και άλλα ενδιαφέροντα θέματα ασχολήθηκαν οι μαθητές της Έκτης τάξης του σχολείου μας στο 4ο τεύχος της εφημερίδας τους. Απολαύστε τα κείμενά τους  στο σύνδεσμο που ακολουθεί.

Τεύχος Φεβρουαρίου

Σελίδα 1 από 5