Σημαντική ενημέρωση για την επαναλειτουργία του σχολείου.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Από την 1η Ιουνίου τα Δημοτικά Σχολεία επαναλειτουργούν. Ωστόσο δίνεται η δυνατότητα σε μαθητές που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες ή έχουν άτομο του στενού συγγενικού τους περιβάλλοντος που ανήκει σε ευπαθείς ομάδες να παραμείνουν στο σπίτι, καταθέτοντας ο γονέας στη διεύθυνση του σχολείου σχετική Υπεύθυνη Δήλωση. Για τον σωστό και έγκαιρο προγραμματισμό της λειτουργίας του σχολείου, παρακαλούνται οι γονείς που προτίθενται να κάνουν χρήση αυτού του δικαιώματος να ενημερώσουν άμεσα με κάθε πρόσφορο μέσο τη διεύθυνση του σχολείου.
Ο αριθμός των ανωτέρω δηλώσεων θα αποτελέσει κριτήριο για τον τρόπο προσέλευσης των μαθητών στο σχολείο από τη Δευτέρα 1 Ιουνίου (καθημερινά ή εκ περιτροπής για τα τμήματα που θα χρειαστεί να χωριστούν σε 2 υποτμήματα ). Θα συνεκτιμηθούν ο αριθμός των μαθητών στο τμήμα, η χωρητικότητα των αιθουσών, τα αδέλφια που φοιτούν στο ίδιο σχολείο, καθώς και ο τρόπος μεταφοράς των μαθητών από την Περιφέρεια.
Την Παρασκευή θα ενημερωθείτε με νέο μήνυμα για τον τρόπο επανόδου των μαθητών στο σχολείο.
Επικοινωνία:
Τηλ. 2651055060
mail@dim-kouts.ioa.sch.gr
Από τη διεύθυνση του σχολείου