Έναρξη σχολικής χρονιάς-Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς,

Η νέα σχολική χρονιά ξεκινά και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως ο καθιερωμένος αγιασμός θα γίνει τη Δευτέρα 13/9/2021 και ώρα 09:00. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο με μάσκα και αρνητικό σελφ τεστ ή βεβαίωση νόσησης. Θα συγκεντρωθούν στους χώρους που θα τους υποδείξουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας και στη συνέχεια θα περάσουν στις αίθουσες, όπου θα έχουν μια πρώτη επαφή με τους εκπαιδευτικούς των τάξεων. Στις 9:45 θα αποχωρήσουν, αφού πάρουν τα βιβλία τους και το πρόγραμμα μαθημάτων των πρώτων ημερών.

Η είσοδος στο προαύλιο του σχολείου θα επιτραπεί μόνο στους γονείς των μαθητών της Α΄τάξης, για ευνόητους λόγους, και πάντα με την προϋπόθεση της αυστηρής τήρησης των μέτρων ασφαλείας που έχει υποδείξει ο ΕΟΔΥ.

Οι συνθήκες των ημερών, λόγω της πανδημίας, είναι δύσκολες και γεννούν συναισθήματα αγωνίας και προβληματισμού, όμως σίγουρα δεν μπορούν να εμποδίσουν τον ενθουσιασμό και την ανυπομονησία όλων μας για τον νέο κύκλο δημιουργικής αλληλεπίδρασης που αρχίζει σε λίγες μέρες στη σχολική μας κοινότητα. Η προσαρμοστικότητα και η θετική μας διάθεση θα είναι οι οδηγοί μας για μια χρονιά χωρίς προβλήματα.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!!!